Jan 252011
 
Yuki Maraton

Yuki Maraton

Yuki Maraton firmanın broşür ve internet sitesinde teknik olarak Koşucu modeli ile aynı özelliklerde gösterilmiş, ama her nasılsa, çok daha fazla yol kat edebiliyor. Bunun nasıl bir hesap sonucu ortaya çıktığını anlayamasak da firmanın beyanatına bırakıyoruz. Bu elektrikli bisikletin katalogdaki renk seçenekleri içerisinde metalik gri bulunmamasına rağmen internette bu renk mevcut. Halbuki firmanın kendi sitesinde sadece kırmızı ve siyah modeller mevcut. bunun dışında daha sağlam gözüken bir tasarımı var Maraton’un. Bu ağırlık olarak da yansımış zaten. Yuki’ nin elektrikli bisikletlerinde hoşumuza giden bir detay sinyal lambaları. Her açıdan görülebilir haldeler. Firmanın iki ayrı broşürü iki ayrı fiyat belirtmiş. Bunun aşağıdaki fotoğraflarda görebilirsiniz. Bizde bir miktar kafa karışıklığı yaratmış olan bu elektrikli bisiklet firması hakkında araştırma yapmanızı önereceğiz.

DonanımTeknik özelliği
Motor250 watt
Çekiş gücü9.6 N.m
Tırmanma açısı12 derece
Sürüş mesafesi90-100 km
En yüksek hız24 km/s
Fren sistemi---
Taşıma kapasitesi90-100 kg
Akü tipi/sayısı/gücü/---/48 volt, 20 ah
Şarj süresi6-8 saat
Tekerlek çapı18"
Ağırlığı75 kg
Ek donanım/aksesuar

Yuki Maraton’ un diğer fotoğrafları:

Yuki Maraton Kırmızı

Yuki Maraton Kırmızı

Yuki Maraton Siyah

Yuki Maraton Siyah

Yuki Maraton broşür (1)

Yuki Maraton broşür (1)

Yuki Maraton broşür (2)

Yuki Maraton broşür (2)

 Tagged with:

  6 Responses to “Yuki Maraton”

 1. Admin, sana birkaç düzeltmede ve eklemede bulunayım:
  1. Yuki Koşucu EB-05’nin aküsü 20Ah değil, 14Ah. Firma doğru yazmış ama bilgi eksikliğinden dolayı yanlış yazmışsın herhalde, normaldir.
  2. Yuki Maraton EB-02 20Ah x 4 Set aküye sahip.
  3. Bu motorda ek donanım olarak 3 bagaj, açık torpido ve askılık, krom koruma demirleri (Arora AR 05Z 250’dekinin aynısı), direksiyon ve arka teker kilidi, 18″ alüminyum jant, 18″ x 2,5″ lastikler vs. bulunuyor.
  4. Ön-arka kampana frenlere sahip ve motoru 249W.
  5. Aküsü kurşun asitli.

  Buna ek olarak Yuki Kral Süvari EB-02’nin de sayfasını açarsan sevinirim. Teknik ve donanım detayları internette bulunuyor.

  • Sayın Okuyucumuz,
   Yuki Koşucu elektrikli bisikletinin akü seti için zaten 14 Ah olarak belirtmişiz. Bu nedenle burada bir hatamızı yada yanlışımızı bulamadık. İkinci maddeye gelirsek bu gibi durumları firma çok net vermediği sürece yazmıyoruz ki bu durum çok fazla birşey değiştirmez kullanıcı açısından. Çünkü genel olarak elektrikli bisikletlerde kullanılan aküler 12 volt luk akülerin kombinasyonu ile elde ediliyor. Bu durumda 48 Voltluk bir akü seti için dört adet akü olması gerektiği de aşikar ama yinede firma açık ve net belirtmediği zaman bu ayrıntıları eklemiyoruz diyebiliriz tekrar. Üçüncü madde de torpido, bagaj, kilitler, jantlar, lastikleri ek donanım olarak saymış durumdasınız ama bizce bu bileşenler zaten temel bir elektrikli bisiklette olması gereken donanımlar. Ek donanım olarak bahsi geçen ürünler genlde cebinizden para harcayarak elektrikli bisikletinize taktırmanızı gerektirecek ürünlerin ücretsiz olarak hediye edilmiş olmasıdır. Burada koruma barı ve ek bagaj bu sınıfa girebilen ürünlerdir diyebiliriz. Dördüncü ve beşinci maddedeki bilgileri ise haklısınız atlamışız. en kısa sürede ekleyeceğiz.
   Yuki nin yeni fark etmiş olduğumuz Kral serisi elektrikli bisiklet modellerini de en kısa sürede hazırlamaya çalışacağız.

   • Kral elektrikli bisiklet modellerini en kısa zaman içerisinde ekleyeceğimizi söylemiştik. Fakat bu markanın aslen Yuki’ nin kendi modelleri üzerine farklı etiket yapıştırılmasından başka bir yenilik getirmemesi nedeni ile bu sözümüzü tutamayacağız. Aynı ürünü hiçbir değişiklik yapmadan üç beş isim altında piyasaya sunmak bizce ticaret etiğine de uyuşmuyor.
    Saygılarımızla.

 2. slm admin yada arkadaşlar ben size bişi soracam ben bundan 2 ay falan önce yukı maraton aldım şu ana kadar problem çıkmadı ama hız konusunda yetkii servisine gittim bunun öocuk kilidi açık dediler ve 25km/hılza gidiyorum bunun başka bir çözümü yokmudur lütfen bana yardım lütfen :((((((((((

 3. yuki maraton eb-02 elektrikli bisikletimle gecen ay kaza gecirdim karsi taraf suclu oldugu halde 1800 lira ceza kesildi ve motorum baglandi geri alabilmek icin mecbur plaka cikarttim itiraz dilekcesi ile dava actim ama reddedildi net bilgiye ihtiyacim var yardim edebilirmisiniz

  • Sayın Okurumuz,

   İçinde bulunduğunuz durum tamamen yasal bir durum olmak ile beraber sitemiz desteğinin ne yazık ki dışında kalmaktadır. Hukuk yardımları için belki bulunduğunuz il ilçedeki sulh ceza mahkemesine daşımanızda fayda olabilir.

   Saygılarımızla

 Leave a Reply

(gerekli)

(gerekli)