Jan 232011
 

pumarex logoHakkında çok fazla bilmediğimiz ve yeni derken yanıldığımızı anladığımız firma üretim kapasitesine sahip görünse de elektrikli bisiklet piyasasına ithal ürünlerle girmiş durumda. Katlanabilir bir ürün ve yanında da 250 watt altı motosiklet/scooter modeli yazılarımızda inceleyebilirsiniz. Firmanın keni sitesinde yer alan ve bizi şaşırtan kurumsal tanıtımı:

1999′ da Almanya Frankfurt’ ta doğan Pumarex, markanın Almanya ve Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Aynı zamanda Pumarex üretim tesislerinin ortağı olan firma, yeni jenerasyon benzinli, hibrid, elektrik motorlu araçların tasarımlarını Alman mühendislerle yapmaktadır.

Mühendis ve girişimci bir işadamı grubunun sahibi olduğu şirket, şimdilik Antalya’ da yapılanmaya başladı. Yakın zamanda İstanbul ofisimizde hizmete girmiştir. Şirketimizin faaliyet alanını bireysel kategoriye giren tüm teknolojik ve fantastik taşıtlar oluşturmaktadır.
Almanya ve Türkiye’ de bayilik yapılanması içinde olan Pumarex, önümüzdeki dönemlerde pek alışık olmadığımız teknolojinin keyifli taşıt konseptlerini bizlerle tanıştıracak.
Heyecan ve adrenalin arayanlar bu güçlü tekerleklerle zeminde dansı çok sevecek.

Firma 2011 yılında Asya motor ile birleşerek artık Asya Motor ismi ile faaliyet göstermektedir.

Firmanın kendi websitesine ait link burada.

Firmanın modelleri ile ilgili yazılarımızı okuyunuz:
Pumarex Electro City Bike
Pumarex Electro Compact Bike