Mar 202011
 
Orbis E-100 bej

Orbis E-100 elektrikli bisiklet

Orbis aslen İstanbul’ da bisiklet üretimi yapan bir firma. Ama anlaşılan elektrikli bisiklet sektöründeki hareketlilik ilgilerini çekmiş. Elektrikli bisikletler konusunda Orbis gibi firmaların deneyimlerine ihtiyaç var derken, satışa çıkan modelleri bizi tamamen hayal kırıklığına uğrattı diyebiliriz. Yaklaşık 20 senelik deneyimlerini, ürecekleri bisiklet kadrolu bir elektrikli bisiklet olarak görmeyi gerçekten çok arzu ederdik. Bunun yerine firma piyasa da birçok benzeri olan ve tasarım konusunda da oldukça klasik bir tercih yapmış. Kataloglara bakılarak Çin’ den ithal edilen ve hiçbir geliştirme yapılmayan bu modeller hakkında biz yazmaktan sıkıldık gerçekten. Ama elektrikli bisiklet pazarına yeni giren bir firma olmaları nedeni ile yer vermiş durumdayız sitemizde.
Bu elektrikli bisikletin teknik olarak bakacak olursanız genel olarak ortalama seviye bir elektrikli bisikletten farkı yok. Akü seti, motor özellikleri, ağırlığı ve seyir mesafesi ile standart bir ürün. Gerçi 100 kilometreyi görmeniz biraz zor gibi ama bu mesafeye yakın bir miktarda seyir mesafesi mümkün bu elektrikli bisiklet ile. Dijital göstergesi belki de geçen senenin elektrikli bisikletl modellerinden tek farkı. Fiyatı 1300 TL civarında olan Orbis E-100 size mavi, kırmızı, siyah ve bej olmak üzere dört renk seçeneği sunuyor.

Motor250 watt
Çekiş gücü9.6 Nm
Tırmanma açısı12 derece
Sürüş mesafesi80-100 km
En yüksek hız24 km/s
Fren sistemiKampana
Taşıma kapasitesi80 kg
Akü tipi/sayısı/gücüKurşun asit/4/ 48 Volt, 20 Ah
Şarj süresi6-8 saat
Tekerlek çapı18"
Ağırlığı70.5 kg
Ek donanım/aksesuarKapalı bagaj

Orbis E-100′ e ait diğer fotoğraflar:

Orbis E-100 mavi

Orbis E-100 elektrikli bisiklet mevi seçeneği

Orbis E-100 kırmızı

Orbis E-100 kırmızı renkli hali

Orbis e-100 siyah

Orbis E-100' in siyah renk seçeneği

 

  5 Responses to “Orbis E-100”

  1. Orbis bence sıradan bir ürün ama çeşitli özellikleri ile daha cazip geliyor. Mesela 18inç alaşım jantları, alarmı,dijital göstergesi, hava tüplü amortisörleri gibi özellikleri ile diğer ürünlere fark atıyor. Ona çok benzeyen modellerden farkı daha dolu yani full olması. Teşekkürler…

  2. İyi günker Ben Orbis e 100 Meraklısıyım ve alıcam (MANİSA) fiyatları ne kadar ?

  3. Bende geçen gün orbis E-100 modelli bir araç aldım fakat hızı 25/km hızı geçmiyor hızını arttırabilmek için ne yapmak gerekli lütfen bi yardımcı olun en azından 50 kmh yapmasını istiyorum bu tip bisikletlerde gaz sabitleme sigortası varmı ? sigorta varsa bunu açınca o kadar hız yapabilirmi hızını arttırmak için ne yapmak gerekli lütfen gerekli bilgiyi verirmisiniz ?

    • ilk kez elektrikli bisiklet aldım markası orbis e_100 fakat sürat ve akü açısından hiç memnun kalmadım tam şarj yapıyorum ortlama 25 km götürmüyor servis denen bir yer yok sakaryada orbis sahipsiz bir kimliği var ilgilenirmiyor ne satan yer nede bir başka yer ilgilenmiyor inşallah bu mağduriyetim ilginizi çeker yardımcı olursunuz tşkler

  4. sıgorta falan var dıyorlar ama bıorde ustundekı km gosergesımı? bende temın etmek ıstıyorum bundan ama

 Leave a Reply

(gerekli)

(gerekli)