Jan 232011
 

kanuni logo4 elektrikli bisiklet modeli ile piyasada bulunan Kanuni, tecrübeli bir firma olduğunu her açıdan gösteriyor. Bulabileceğiniz ayrıntılı döküman ve görsel malzeme ile siteleri seçim yapmak isteyenler için yol gösterir gibi.  Firmanın sitesinde yapılan kısa bir gezinti kurumsal kimliği ve güveni oluşturmaya yetiyor.

Firmanın sitesinde yer alan tanıtımı ise :

Türkiye’de motosiklet sektörünün kuruluşuna öncülük eden firmalardan biri de Kuralkan’dır. Türkiye’deki ilk motosiklet üretim tesislerinden birini 1994 yılında İstanbul Dudullu’ da kuran Kuralkan gurubu, bu tesislerde % 100 Türk mühendis ve işçilerinin emeğiyle yüz binlerce motosiklet üretimini ve beş kıtaya ihracatını gerçekleştirdi.

İki binli yılların başlangıcından itibaren Motosiklet sektöründe başlayan baş döndürücü gelişmeler ve motosiklet sektöründe 20 yılı aşan üretim ve pazarlama deneyimi Kuralkanın  motosiklet üssü vizyonunun başlangıcı oldu.

71 milyonluk bir ülkede yüzbinlerce hatta milyonlarca motosiklet kullanıcısı hedefini ve vizyonunu taşıyabilecek şekilde planlanan Kanuni Motosiklet üssü 2006 yılında faaliyete geçti.

Sabiha Gökçen Havaalanı yakınında, 50.000 metrekare arazi üzerine kurulmuş olan tesis sektörünün en büyük Türk motosiklet fabrikası olma özelliği taşıyor.

Fabrikanın günlük üretim kapasitesi 600 motosiklet düzeyinde ve aynı zamanda 500 kişilik bir istihdam hacmine sahip.

Birçok teknolojiyi ve yeniliği bünyesinde barındırmak üzere tasarlanan fabrika bünyesinde; eğitim pisti, sürüş test alanı, depolama, montaj, dökümhaneler, dişli üretim ünitesi ve çok detaylı incelemelerin yapılabileceği bir laboratuar yer alıyor.
Firmanın kendi websitesine ait link burada.

Kanuni modellerine aşağıdaki makalelerimize ise buradan ulaşabilirsiniz:

Kanuni E-bike 100
Kanuni E-bike 101
Kanuni E-bike 101-2
Kanuni E-bike 102