Apr 112011
 
greenline elektrikli bisiklet

Greenline elektrikli bisiklet dönüşüm seti

İzmir’ li bir firma olan Turat Motor İç ve Dış Tic. Ltd. Şti, 2010 yılında Greenline Bike Kits markası ile elektrikli bisiklet çevrim kiti ithal etmeye başlamış. Firmanın tescil bürosuna isim hakkı için yaptığı başvuru sonrasında ise Greenline isminin Skoda için tescillenmiş olması nedeni ile bundan sonraki elektrikli bisiklet çevrim kitlerinin İkiteker Bike Kits ismi altında gelecek olmasının muhtemel olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz.
Bu çevrim setlerinin çok pratik olmaları nedeni ile her zaman desteklediğimizi söylemiştik. Greenline için de doğal olarak bu durum geçerli. Firmanın her jant boyu için uygun modele sahip olması ve akülerinin lityum olması zaten başlı başına Türkiye’ deki elektrikli bisiklet sektörü için güzel bir gelişme bizce. Bu yeniliği piyasadaki tüm firmaların uygulamasını bekliyoruz. Ayrıca, kullanımınıza ya da tercihinize bağlı olarak elektrikli bisiklete çevireceğiniz bisiklete takacağınız akü içinde farklı tasarımlar sunmuş Turat Motor. Arada bir yük taşıyacak kullanıcılar için aynı zamanda arka bagaj görevi gören ve içerisinde akünüzü barındıran hazneye sahip olan model çok uygun, ama daha şık ve sportif bir görünüm için bisikletinizin suluk kısmına takılabilen silindirik aküler de mevcut. Unutmadan belirtelim arka bagaj ile beraber gelen akü seçeneğinin 10 Ah akım kapasitesi ile diğer ki modelden daha güçlü olduğunu belirtelim.
Eski bisikletinden memnun olanlar için elektrikli bisiklete geçişte pratik bir çözüm sunmuş olan firma seçmiş olduğu dişli motor sayesinde de yokuşlardaki performansınıza artı puan eklemiş durumda. Setin bir başka güzel özelliği ise genelde Pedelec olarak tanımlanan elektrikli bisikletlerdeki akıllı pedal destek sistemine sahip olması. Bu durum özellikle sportif amaçlı olarak bisiklete binenlerin elektrikli bisiklete geçişleri sonrası spor yapmaktan kopmamalarını sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde belirlenmiş kademelerde destek almak, sadece motor desteği ile gitmek ya da hiç destek almamak tamamen sizin tercihiniz olacak.

Greenline elektrikli bisiklet

Lityum akülü Greenline elektrikli bisiklet dönüşüm seti

Hız ayarı ve destek seçimi ile ilgili kontrol birimini elektrikli bisikletinizin gidonuna yerleştiriyor ve başparmağınız ile kontrol ediyorsunuz. 36 Volt, 7 Ah lik aküye sahip olan modeller size yaklaşık 30 kilometrelik bir menzil tanıyor. Bu mesafenin seçilen destek oranına göre artması mümkün. Ürünün 6.5 kilogram civarında olan ağırlığını da oldukça başarılı bulduğumuzu belirtelim.
Firmanın yetkilisi olan Turgut Bozöyük’ e sitelerinde belirtilen 30 dakikalık montaj işlemi konusunda sorduğumuz soru karşısında aldığımız dakika dakika açıklama etkileyiciydi, ama bu hesabın ehil eller ile mümkün olabileceği de bir gerçek. Yinede bu durumun, basit bir bisiklet kullanıcısının elektrikli bisiklet çevrim seti içerisinde gelen talimatları uygulaması halinde montajı en fazla bir saat gibi bir sürede bitirebileceği gerçeğini de değiştirmediğini belirtmekte Turgut Bey. Yani arada bir çay kahve içip mola vermeniz halinde bile birkaç saat içerisinde bir elektrikli bisiklete kavuşacaksınız.

greenline lityum akülerine ait en15194 belgesi

Greenline elektrikli bisiklet akülerinin en 15194 belgesi

Firma setlerini akort edilmiş olarak göndermekte, ama unutmayın ki telli akort sistemlerinde 3 ay içerisinde sapmalar olabilir ve bu durum normaldir. Ama bu durum kimsenin gözünde büyümesin çünkü mahallenizdeki bisiklet tamircisi bile bu basit sorunu birkaç dakika içerisinde çözebilir.
Artık Türkiye’ de de geçerli standartlar olan CE ve EN15194 kapsamında testleri yapılmış olan bu elektrikli bisiklet çevrim seti güvenilirlik konusunda da kendisini ispat etmiş diyebiliriz.
Ürünleri hakkında tüm sorularımıza açık ve net cevap alabilmiş olmamız açıkça firma hakkında olumlu bir izlenim oluşturdu bizde. Eminiz ki sizlerde aklınızdaki soruları yönelttiğinizde aynı açıklayıcı cevapları alacaksınız. Bulundurdukları model yelpazesi, sağladıkları 2 yıl garanti ve ilgi için firmaya teşekkür ediyor ve piyasada başarılar diliyoruz. Elektrikli bisikletlere geçiş yapacak bisiklet sevdalılarının kesinlikle incelemeleri gereken bir firma.

DonanımTeknik özelliği
Motor250 watt
Çekiş gücü---
Tırmanma açısı---
Sürüş mesafesi30 km
En yüksek hız25 km/s
Fren sistemiV-fren uyumlu
Taşıma kapasitesi1 kişi
Akü tipi/sayısı/gücüLityum/---/ 36 Volt, 7 Ah
Şarj süresi---
Tekerlek çapı16", 20", 24", 26", 28"
Ağırlığı6.5 Kilogram
Ek donanım/aksesuar

Greenline ürünlerine ait diğer resimler:

katlanabilir bisiklet ve greenline elektrikli bisiklet dönüşüm seti

Katlanabilir bisikletler için Greenline dönüşüm setinin uygulanmış hali

Greenline elektrikli bisiklet lityum akü

Greenline elektrikli bisiklet dönüşüm seti uygulama detayı

Greenline lityum akü tüp tipi

Greenline elektrikli bisiklet aküsünün tüp tipi

Greenline motor belgesi en15194

En 15194 standarına uygun olan Greenline elektrikli bisiklet dönüşüm seti motoru

 

  7 Responses to “Greenline Bike Kits elektrikli bisiklet dönüşüm seti”

 1. MERHABA……

  BENIM YURT DISINDAN ALDIGIM 21 VITESLI BIR BISIKLETIM VAR…BEN BU SITENIZ UZERINDEN ELEKTIRIKLI BISIKLET KITLERINDEN ALSAM BENIM BISIKLETIME UYAR MI….
  VE BU BISIKLETLE NE KADAR YOL GIDERIM VE NE KADAR HIZ YAPABILIRIM…VE BEN BU KITI SITENIZ UZERINDEN SIPARIS VERMEK ISTIYORUM…BUNU KAPIDA ODEME YAPABILIRMIYIM…TAKIM OLARAK KITLERIN FIYATI NE KADAR..YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM….

 2. 21 vitesli castello guardion bisikletime takabilirmiyim maliyeti ne kadar olur

  • Her kit için geçerli olmasa da, birçoğu zaten farklı jant seti ile beraber geliyor. Yani birçok bisiklete uyumlular. Maliyet olarak da 1500 TL civasrındalar. Lityum akülere sahip oluşları bu fiyatı etkileyen faktör. En güncel bilgiler için firma ile irtibata geçmenizi öneririz.

 3. lityum aküyü kolayca gövdeden ayırmak acaba mümkün mü? Böylece şarj etmek için bisikleti eve çıkarmak zorunda kalmam, sadece aküyü çıkartırım…

  • Sayın Okurumuz,
   Bildiğimiz kadarı ile bu tür akülerde kızaklı bir mekanizma ile aküyü yerinden çıkarmak kolay bir biçimde yapılıyor ama yine de firma ile irtibata geçmenizi önerebiliriz.

 4. selam
  ben iranda yasiyarum
  nasil elektrikli bisiklet dönüşüm seti tadaruk ele bulerem

 5. iyi günler benim bisisklet 27 vitsli hidrolik frenli birbisiklet bununla uyumlu kit bulabilirmiyim araşırdım hep v frenlere uygun kit var cevabını zı beklitorum teekkürler

 Leave a Reply

(gerekli)

(gerekli)