Jan 212011
 

Piyasada en çok ürünü bulunan markalardan biri Arora. Bu markanın perde arkası:

Arora logo

Şirketimiz; 1980 Yılında, Ünverdi Ticaret – Mehmet Sıraç Ünverdi ünvanıyla ticari faaliyetine şahıs firması olarak başlamış,1991 yılında ise  şahıs firmamız aile şirketine  dönüşerek  Ünverdi İç-Dış Ticaret Pazarlama  Ltd.Şti.olarak yeni ünvanını almıştır.

Dünya Ticaretinde bazı firmaların  ticari uygulamalarında  öncelikli olarak  kaliteli ürün  üretimi anlayışından ziyade, daha çok kazanç elde etmeleri doğrultusunda  hareket  etmeleri göz önündedir. Günümüzde özellikle bu anlayışlar  doğrultusunda  faaliyet göstermekte  olan  belirli ülke  menşeli  olan söz  konusu  bu firmalar tarafından  gerçekleştirilen ihracatlar ile kalitesiz  ürünlerin  piyasalara  arzı  neticesinde  bir çok haksız rekabetler ve uygulamalar ortaya  çıkmaktadır. Bu uygulamaları  tercih eden firmaların  doğal olarak  üretim, işçilik ve maliyetlerinin  düşük olması  kaçınılmaz bir realitedir.

Arora ailesi olarak  temel prensibimiz  her zaman Kalite  Önceliği  İlkesi  olmuştur ve daima bu prensibimizin  dışına çıkmamayı  kendimize  misyon edinmişizdir. Kaliteden taviz vermeyen  firmamızda üretimiz her aşaması  genç, dinamik ve profesyonel  ekibimiz  tarafından  titizlikle  kontrol edilmektedir. Ürünlerimizin  kalitesine  olan güvenimiz  ve  müşterilerimizin  inancı sayesinde  gelişmiş ve gelişmekte olan  yüksek standartlarımız, ISO 9001-2000 Kalite  Uygunluk  Belgesiyle de onaylanmıştır.

Şirketimiz, Bünyesinde  bulunan  pazarlama temsilcilerimiz , bayilerimizi  araçlarıyla  devamlı olarak  ziyaret ederek  satış yapmaktadırlar. Satışını gerçekleştirdiğimiz. Ürünlerimizin  sevkiyatını yine  kendi araçlarımız ile yapmaktayız. Gerçekleştirilen hedefler ile  gelecekteki hedeflerimiz, referans listemizde görülen  yapmış olduğumuz  işler  neticesinde  almış olduğumuz teşekkür yazıları  bizleri daha  da motive  etmiştir. Scooter, Motorsiklet ve Elektrikli  Bisiklet sektöründe  en iyi olmaya  tüm ekibimizle  el birliği ile  devam etmekteyiz.

Şirketimiz kendi menfaatleri doğrultusunda  2004 yılının başından itibaren , dünyanın  çeşitli ülkelerindeki  fuar ve fabrikaları  ziyaret ederek , kendi ürettiği  ve ithal ettiği  malları Türkiye pazarına  sunmaya karar vermiştir. ve yeniden yapılanmaya  giderek, 2005 yılı içerisinde  şirket merkezini ve depolarını  Turhan Cemal Beriker   Bulvarı  No:491 Seyhan / ADANA Adresindeki toplam 12.500 m.karelik alanda, içinde 8.500. m.kare kapalı alanı bulunan  yeni adrese taşımıştır.

Aynı Zamanda  şu an itibariyle  motorsiklet üretim hattına  sahibiz ve  üretim aşamasına geçmiş bulunmaktayız. Aylık Üretim Kapasitemiz 2.500 adet motorsiklet olarak  planlanmıştır. Bu yeni modern  iş yerimizde  motorsiklet  üretim hattımızı  kurarak  sanayi bakanlığından  yılda  30.000 adet  Motorsiklet üretebilir. Kapasite  raporu aldık. Şirketimize  ilave olarak  2005 yılının başında  üretim,ithalat,ihracat, ve Türkiye Çapında  servis  hizmeti  verebilmek  için bünyemizce   Borbis Bisiklet  Day. Tük.Mal.San.ve Tic. Ltd. Şirketini kurduk. SAYGILARIMIZLA .

Firma tanıtımını oldukça iddialı bulduğumuz firma umarız bunu kullanıcılara sağlayacağı güven ve teknik destek ile pekiştirir.

Arora firmasının kendi websitesine ait link burada.

Markanın satışta olan modelleri hakkındaki inceleme yazılarımıza ise aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:
Arora AR 01Z 250
Arora AR 03Z 250
Arora AR 05Z 250
Arora AR 06Z 250
Arora AR 07Z 250
Arora TDR 601 SZ
Arora XL 1000 W-D