Nov 192011
 
Arora BLW 03 elektrikli bisiklet (2011 model)

Arora' nın estetik 2011 yılı için değişiklik gerçekleştirdiği ikinci modeli "BLW 03"

Arora BLW 03 modeli 2011 yılı için güncelleme yapılmış bir diğer elektrikli bisikleti. Daha önceki AR 03Z 250 model elektrikli bisiklet ile aynı üreticiye sahip olan modelde yapılan en güzel değişiklik bagajın çok daha estetik bir hale gelmiş olması. Elektrikli bisikletin renk seçimleri de daha güzel yapılmış ve bir önceki modele göre görsel olarak güzelleşmiş. Firma sayfasında bu elektrikli bisiklet için daha uzun seyir mesafesi belirtilmiş olsa da bu durumun açıklamasını pek anlayamadık. Genelde elektrikli bisikletlerde mesafeyi belirleyen en önemli faktörlerden birisi yük ve bu modelin yük taşıma kapasitesi arttırılmışken ve aynı zamanda akü setinde güç de biraz aşağı çekilmiş iken seyir mesafesindeki bu artışı anlayamadık diyebiliriz. Başarılı olabilecek bir modelin üzerine biraz gölge düşmüş gibi geldi bize bu karışık bilgilendirmeden dolayı. Tek renk seçeneği ile piyasaya sürülen bu elektrikli bisikletin fiyatı belirtilmemiş.

Arora’ nın estetik değişiklikler dışında elektrikli bisikletlerini isimlendirme mantığında da bir yeniliğe gitmesinin zamanı geldi artık. Neyse darısı yeni yılın modellerine diyelim. 2012 yılında isim üzerinde bir değişiklik göremesek de, tasarım olarak değişikliğe gidilmiş durumda. Yeni tasarımı ile daha rahat bir elektrikli bisiklet olmuş diyebiliriz.

DonanımTeknik özellik
Motor249 watt
Çekiş gücü---
Tırmanma açısı---
Sürüş mesafesi80 - 120 km
En yüksek hız25 km/s
Fren sistemiKampana
Taşıma kapasitesi150 kg
Akü tipi/sayısı/gücüKurşun asit/---/ 60 Volt, 20 Ah
Şarj süresi8-10 saat
Tekerlek çapı---
Ağırlığı---
Ek donanım/aksesuarAlarm, uzaktan kumanda, otomatik motor kiliti,

Arora BLW 03′ ün diğer fotoğrafları:

Arora' nın 2011 yılı modellerinde BLW 03

Arora BLW 03 2011 yılının estetikli bir başka modeli.

 

2012 yılında yeniden güncellenmiş olan ve tasarımında değişiklikler bulunan yeni BLW 03

  One Response to “Arora BLW 03”

  1. arora marka almayı düşünenler dikkat edin garantisi 2 yıl ancak garantiden çıkmaması için 2 ayda bir gidip servise 20 tl bayılıp peryodik bakım yaptırmanız gerekiyomuş 20 tl yede ne bakımı yapacaklar acaba merak ediyorum merakımdan bi defaya mahsus götüreyim diyorum ama insanın başına ne gelirse meraktanmış derler ya 20 tl den olduğuma yanarım yapacağıda firenleri kontrol et 3-5 vida kontrol et hadi yallah bu ne sahtekarlıktır ARORA FİRMASI biz bunu keyfimizden almıyoruz tasarruf etmek için alıyoruz ben motorumu sattım aldım ama ince hesaba oturduğum zaman motorun masrafını geçiyo size uyarsam. Herkes dikkat etsin servis aküyü tam boşaltıp şarj edin diyor kullanma kılavuzuda bindikten hemen sonra şarj edin bu akünün ömrünü oldukça uzatacaktır bende öyle biliyorum araştırdım aküler tamamen boşaltılmaya gelmez benden söylemesi içindeki plakalar sertleşir şarj kapasitesi git gide düşer. Alacak olan arkadaşlarım dikkat kimse 2 ayda bi bakım yaptırmayacağından bu malın garantisi 2 aydır süspansiyon namına hiç bi rahatlığı yoktur illahada almak istiyorsanız denemeden almayın deneyincede görürsünüz

 Leave a Reply

(gerekli)

(gerekli)