Dec 202011
 
Arora' nın yılsonu sürprizi Sport elektrikli bisiklet

Arora' nın yeni yıl modellerinden Sport

Arora, yılın sonuna yaklaşmamıza rağmen yeni model elektrikli bisikletler ile 2012 yılına hazırlanıyor gibi. Yıllar boyu aynı ürünleri satan firmalara nispet, bu tür ilerlemeler firmanın hala iddialı olduğunu ve ilerisi için bir vizyonu olduğunu göstermekte.
Neyse, Arora’ nın yeni elektrikli bisikletlerinden biri olan Sport öyle ismi gibi sportmen bir yapıda değil pek. Bu tür bir elektrikli bisikleti kısa mesafeli kapalı alanlarda kullanmayı düşünenler için getirmiş olabilir Arora. Çünkü böyle bir elektrikli bisiklet ile insan ve araç trafiği içerisinde rahat etmeniz mümkün değil gibi, zira yerden yükseklik oldukça düşük. Ama yinede kendi boyuna göre düşünüldüğünde bu ufak elektrikli bisiklet oldukça uzun bir seyir mesafesine sahip. Sport modelinin arka tarafında yer alan bagaja sele görünümü verilmiş olması rahatsız etti bizi. Kimse böyle bir araç ile iki kişinin seyahat edeceğini ummasın bizce. Bagaj olarak kullanmak için ise ne yazık ki pek uygun değil, taşıdığınız objeyi tutabilecek ya da tutturabileceğiniz bir düzeneğe sahip değil çünkü. Ama günlük ıvır zıvırınızı taşımak için yerleştirilmiş olan ön bagajınızı kullanabilirsiniz. Gidon üzerinde bulunan led farlar fena görünmüyor ama resimde gidona takılmış bulunan çanta da hediye mi? Yoksa çantanızı böyle taşıyın anlamında bir uyarı mı anlayamadık. Bu özellikler dışında tasarım konusunda beğenmediğimiz bir başka özelliği de selenin amortisör mantığı ve buna bağlı olarak taşınabilir akünün nasıl çıkarılacağı. Amortisör pek verimli görünmüyor ve daha çok sizi elektrikli bisikletinizin üzerinden atacak bir mancınık görünümünde ve akü setinizi yerinden çıkarmak istediğinizde biraz sıkıntılı bir mekanizma ile karşı karşıya kalacaksınız gibi geldi bize.
Henüz firma bir fiyat belirlememiş ama kısa bir süre içinde tahminen satışına başlanacaktır. Farklı renk seçeneklerinin olmasını dileriz diyelim bitirirken.

DonanımTeknik özelliği
Motor249 watt
Çekiş gücü---
Tırmanma açısı---
Sürüş mesafesi40 - 50 Km
En yüksek hız25 km/s
Fren sistemiKampana
Taşıma kapasitesi120 kg
Akü tipi/sayısı/gücüKurşun asit/---/ 48 Volt, 12 Ah
Şarj süresi8-10 saat
Tekerlek çapı12"
Ağırlığı---
Ek donanım/aksesuar

Firma ne yazık ki görseller konusunda biraz cimri.

  2 Responses to “Arora AR 011 Sport”

  1. kac tl bu acaba?

  2. hangi renk var ne kadar?

 Leave a Reply

(gerekli)

(gerekli)